Jdi na obsah Jdi na menu
 


*** Soutěže od 1.1.2009

29. 11. 2009

Příloha:

Soutěž o mistra chovu ČVS ve všech 4 varietách je určena pouze pro členy klubu s vlastními holuby kroužkovanými kroužky, přidělenými klubemČVS. Podmínkou, je účast ve všech třech “disciplínách” (speciálka, výletci a 1. dáma ČVS). Výstavy, kde probíhají tyto klubové soutěže, jsou výstavami otevřenými pro všechny chovatele, kteří splňují podmínky výstavního řádu ČSCH a proto mohou získávat čestné ceny vypsané pro danou výstavu.Jaké jsou rozdíly oproti létům minulým? Jde o :

-Pro speciálku se sjednocuje kolekce pro všechny variety na 6 kusů s dvěma výletky z minulého roku, oproti dřívějším různým úlevám.

-Výstava výletků počítá s neomezeným počtem vystavených 3 členných soutěžních kolekcí a nebo i jednotlivých kusů. Pro soutěž, však musí chovatel sám nominovat kolekce.

-Soutěž o první dámu ČVS je soutěží novou a ”zatahuje” na výstavy holubice,které jsou jen ojediněle vystavovány.

Mistrovská soutěž o mistra chovu ČVS se skládá ze tří ” soutěžních disciplín ”Vítězí chovatel s nejvyšším součtem bodů, že všech "disciplín". Vyhodnoceni budou první tři chovatelé v každé varietě a to na členské schůzi při lednové speciálce za rok předešlý tj. rok 2009 bude vyhodnocen v lednu 2010.

a) Lednová speciálka: Soutěží 6 členné kolekce, s minimálním počtem 2 kusů výletků z minulého roku, bez rozdílu pohlaví. Do mistrovské soutěže se započítává prostý součet bodů celé kolekce.

b) Podzimní speciálka výletků., kde soutěží 3 členné, předem určené kolekce. Každý člen může vystavit neomezený počet kolekcí, ale i jednotlivců. Do mistrovské soutěže se započítá prostý součet bodů nejlépe oceněné kolekce chovatele v dané varietě.

c) Soutěž o první dámu ČVS-je soutěží novou a proběhne při podzimní výstavě výletků. Soutěží neomezený počet tříčlenných kolekcí a to holubice a její dva výletci v daném roce, bez rozdílu pohlaví. Do mistrovské soutěže se započítá prostý součet bodů nejlépe oceněné kolekce chovatele. Dva výletci v této kolekci mohou vytvářet tříčlennou kolekci s třetím, předem určeným, výletkem ve speciálce výletků.

Pomocná kritéria při rovnosti bodů v soutěžích:

-Speciálka: větší počet holubů s vyšším oceněním, šampión,čestná cena,nižší věkový průměr kolekce

-Výletci: větší počet holubů s vyšším oceněním, čestná cena.

-První dáma ČVS: lépe oceněná holubice

-Mistr chovu: první dáma ČVS a následně nižší věkový průměr kolekce na speciálce na 3 des. čísla.

Pokud tato kritéria nerozhodnou, mohou být třeba 3 první vyhodnocení a to u všech soutěží, včetně mistra chovu ČVS.

Soutěž o mistra klubu, je soutěží pouze pro členy klubu ČVS a je soutěží, kterou vyhlásil př. Vilém Holeček a dotoval stále putovním pohárem. Pohár získává chovatel, který získá za daný rok nejvíce bodů v soutěži o mistra chovu ČVS, bez ohledu na varietu. Při rovnosti bodů platí výše uvedená kritéria pro mistra chovu ČVS.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář